Zajímavosti o koalách

🐨 Zajímavosti o koalách 🐨

Milí, pozorní a zvědaví čtenáři,

jak slibujeme, mimo jiné, na obalech, tady je pár zajímavostí o koalách medvídkovitých:

Tyto informace přinášíme proto, že jsme při tvoření textů k našim produktům zjistili, že nejen my, ale i spousty dalších lidí si trochu plete koaly a pandy, minimálně jejich stravovací návyky. Tak tedy vězte (my už to taky víme), že koala jí téměř výhradně listy eukalyptu (ano, zde je možné najít konečně odkaz na naše produkty – Teal Sport Function obsahuje eukalyptovou silici), no a panda je známá jako požírač bambusu.

A detailněji:

Koala medvídkovitý, známý také pod nesprávným názvem jako medvídek koala, je jedno z nejznámějších australských zvířat. Přestože vzhledem opravdu připomíná medvěda, je to ve skutečnosti vačnatec.

Koalové se vyskytují v pobřežních oblastech východní a jižní Austrálie.

Koalové jsou zavalitá zvířata, mají delší uši a končetiny. Jejich srst je hustá a měkká, v odstínech od popelavě šedé k hnědavé. Na břichu a ušních boltcích jsou bílé dlouhé chlupy.

Koala se živí téměř výhradně listy blahovičníků. To je pravděpodobně důsledek adaptace, která byla reakcí na volnou ekologickou niku (v tomto případě velké množství eukalyptových listů bez konzumentů). Listy blahovičníků mají nízký obsah proteinů, zato mají vysoký podíl nestravitelných látek a obsahují fenolické a terpenové složky, kvůli kterým jsou pro většinu živočišných druhů jedovaté.

Koala je tedy vzhůru pouze cca 4 hodiny denně, zpravidla se budí na večer, spořádá okolo 500 g eukalyptového listí a kůry, chvíli rozjímá a pak zase usne. 

Zajímavé je, že koala nepije. Veškerou vodu, co potřebuje, získá z listů eukalyptu, proto ani často za celý svůj život nemusí opustit strom, na kterém žije….takový outdoorový minimalismus.

Zdraví Vás

Tealový tým :-)

Zpět na hlavní stránku TEAL?